Rejestracja domeny z rozszerzeniem.blue. Do czego pasuje kolor niebieski?

Nie tylko słowa jakimi posługujesz się prowadząc własny biznes, mają wpływ na jego odbiór – mogą to być również kolory. Co więcej, odpowiedni dobór barw jest w stanie nie tylko poprawić odbiór estetyczny np. witryny internetowej (niemal niezbędnej w prowadzeniu własnej działalności), lecz także może znacząco wpłynąć na poziom sprzedaży Twoich produktów i usług. Szacuje się, że aż 93% kupujących skupia się na wizualnych aspektach produktu. W dzisiejszym wpisie opowiemy sobie nieco więcej na temat koloru niebieskiego w biznesie.

 

Rejestracja niebieskiej domeny internetowej

Powszechnie uważa się, że kolor niebieski jest uosobieniem biznesowej elegancji i dobrze, aby elementy np. logo lub strony były właśnie w tym kolorze. Warto dodać, że kolor ten jest często akceptowany przez mężczyzn, natomiast dla kobiet ma o wiele mniejsze znaczenie. Niebieski, stosowany jest jako atrybut produktywności, działania, a także kojarzy się z ludźmi odnoszącymi sukcesy. Co więcej, kolor ten utożsamiany jest z zaufaniem, co motywuje marki korzystające z tego rodzaju emocji do jego używania. Przykładami takich firm jest Oral-b, Oreo jak również Facebook, który dzięki niebieskiemu ma kojarzyć się jako coś niezawodnego.

 

Rejestracja domeny z rozszerzeniem.blue

Aby wzmocnić przekaz marketingowy, oprócz zastosowania koloru niebieskiego w elementach szaty graficznej swojej strony, możesz zrobić jeszcze jedną, prostą rzecz. Zakładając, że nie dokonałeś jeszcze rejestracji domeny internetowej, sugerujemy, abyś zarejestrował ją z rozszerzeniem.blue. Z całą pewnością nie działa to na użytkowników strony tak mocno jak kolor niebieski jednak jest bardzo miłym i nieco zaskakującym akcentem. Takie rozszerzenie, pasuje właściwie do każdego biznesu, a w połączeniu z omawianym kolorem może być przepustką do lepszego zapamiętania Twojego biznesu i z czasem zwiększonym napływem nowych klientów. Jeżeli nie masz jeszcze pomysłu na biznes, poniżej znajdziesz parę naszych pomysłów na stronę z rozszerzeniem.blue. Z takim rozszerzeniem Twoja firma może skojarzyć się z:

  • salonem kosmetyczny z sauną,
  • pływalnią,
  • blogiem o tematyce mórz i oceanów,
  • producentem basenów ogrodowych,
  • sklepem z artykułami astronomicznymi,
  • specjalnymi wydarzeniami,
  • i wiele, wiele innych...

 

Ile kosztuje rejestracja domeny z rozszerzeniem.blue?

Kolejną zaletą rejestracji domeny z końcówką.blue jest jej niska cena. Koszt rejestracji to średnio 20 zł netto na rok, a aby odnowić ją na kolejny rok, należy liczyć się z kosztem rzędu 60 zł netto. Ciekawostką jest, że rozszerzenie.blue typowe jest dla stron pochodzących z Irlandii, ale dostępne jest oczywiście dla wszystkich użytkowników Internetu. Podczas rejestracji takiej domeny nie są wymagane żadne dodatkowe dokumenty.