Rejestracja domeny.eu

Niezaprzeczalnym faktem jest, że rynek medialny w przestrzeni wirtualnej rozwija się w zawrotnym tempie. Dlatego coraz popularniejsza staje się rejestracja domeny.eu, która w szczególności wskazana jest dla wszystkich Europejczyków. Choć powstanie większości nietypowych domen jest datowane na kilka ostatnich lat, ta konkretna domena powstała już w 2005 roku. Co więcej, rejestracja domeny.eu stała się możliwa za sprawą inicjatywy Komisji Europejskiej. Łącznie zarejestrowano już ponad 3 miliony witryn w tej domenie. Oznacza to, że rejestracja domeny.eu jest szóstą z kolei najczęściej zamawianą krajową domeną na świecie. Informacje o tym podaje m.in. CENTR. Kiedy wskazana jest rejestracja domeny.eu? I kto powinien się na nią zdecydować?

 

Dla kogo dedykowana jest rejestracja domeny.eu?

Jak sama nazwa wskazuje, domena ta przeznaczona jest przede wszystkim na rynek europejski. Wynika z tego, że rejestracja domeny.eu polecana jest wszystkim firmom i przedsiębiorcom, którzy chcą pozyskać nowych klientów właśnie na terenie Europy, nawet nie samej Unii Europejskiej. Rozszerzenie to gwarantuje międzynarodowy charakter strony. Dzięki temu, rejestracja domeny.eu zwiększa naszą wiarygodność biznesową, a także wprowadza wprost w europejskie standardy. Wśród witryn internetowych, które wybrały tę domenę, można znaleźć szereg instytucji europejskich. Komisja Europejska oraz Rada Europejska to tylko przykładowe strony, dla których rejestracja domeny.eu stała się krokiem w pełni naturalnym.

 

Rejestracja domeny.eu – co warto o niej wiedzieć?

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że rejestracja domeny.eu włączy naszą witrynę w grono prestiżowych usługodawców i firm. W związku z tym, że jest to końcówka bardziej intuicyjna i ma większe znaczenie niż np. org, warto zdecydować się na ten krok. Rejestracja domeny.eu jest niezwykle popularna. Sami tylko Polacy są szóstym z kolei narodem, który najczęściej wybiera właśnie tę domenę. Co więcej, rejestracja domeny.eu jest niezwykle tania. Jest to również domena promująca ekologię. Mało kto wie, że rejestracja domeny.eu promuje zakup zweryfikowanych kredytów CO2, aby tym samym rekompensować wpływ na środowisko. Co więcej, rejestracja domeny.eu jest niezwykle bezpieczna, gdyż domena ta wspierana jest poprzez najnowsze systemy zapobiegania nadużyciom (APEWS).

 

Dla kogo dostępna jest rejestracja domeny.eu?

W przeciwieństwie do większości domen, które dostępne są na całym globie, rejestracja domeny.eu jest możliwa jedynie dla obywateli Unii Europejskiej oraz firm, które są zarejestrowane na jej terenie. W tym uwzględniane są również przedsiębiorstwa z Islandii, Liechtensteinu oraz Norwegii. Dzięki temu zagwarantowane jest, że Europejczyk, który wejdzie na stronę o końcówce.eu, znajdzie się na stronie firmy oferujące usługi na terenie Unii Europejskiej. W ten sposób realizowana jest główna idea tej domeny, według której ma ona konsolidować usługodawców europejskich. Rozwiązanie to jest również niezwykle dobre dla instytucji oraz organizacji non-profit, zwłaszcza wtedy, gdy zajmują się one sprawami unijnymi. W takim przypadku rejestracja domeny.eu jest zdecydowanie wskazana.