Rejestracja domeny dla sklepu z rowerami.

Kultura jazdy na rowerze jest w Polsce coraz bardziej rozpowszechniona. Co prawda, nie jesteśmy Holandią, gdzie prawdopodobnie co drugi mieszkaniec tego państwa używa roweru do przemieszczania się, ale z roku na rok idzie nam coraz lepiej w wykorzystywaniu tego alternatywnego środka transportu. Wraz z biegiem lat i rosnącym zainteresowaniem zdrowym trybem życia zainteresowanych kupnem własnego roweru przybywa. Pytaniem jednak pozostaje czy na rosnące zainteresowanie rowerami jest na tyle istotne, aby ich sprzedaż była pomysłem na biznes? Jeżeli chcesz dowiedzieć się jaka jest odpowiedź na to pytanie, zapraszamy do dalszej lektury tego wpisu.

 

Polaków zainteresowanie rowerem

Według badań przeprowadzonych przez Polskie Stowarzyszenie Rowerowe (PSR), Polacy w trakcie pandemii COVID przesiedli się na rowery. Co piąty rowerzysta jeździ obecnie więcej niż przed rokiem, a co piąty Polak planuje zakup roweru w najbliższym czasie. Okazuje się również, że aż 41% badanych wybiera rower jako środek dotarcia do pracy – zamiast komunikacji miejskiej, taksówek czy samochodów. Z tego samego badania wynika również, że aż 73% respondentów wykorzystuje rower do celów rekreacyjnych. Dodatkowo, biorąc pod uwagę fakt cały czas rozrastającej się infrastruktury rowerowej, jawi się świetlana przyszłość rowerów.

 

Rejestracja domeny i ruszamy ze sklepem rowerowym

Powyższe badania dowodzą, że otwarcie sklepu rowerowego jest dobrym pomysłem. Co więcej, może się okazać, że jest to pomysł na złoty biznes, z biegiem czasu przynoszący coraz więcej korzyści. Jeżeli nie chcesz ponosić kosztów związanych z kupnem lub najmem odpowiedniego lokalu pod swój biznes, możesz skupić się na możliwościach, które oferuje Internet. Tak, chcemy Ci powiedzieć, że możesz zarejestrować domenę, pod którą będzie mieścił się Twój sklep internetowy. Rejestracja domeny jest niezwykle prosta: wystarczy wybrać dostawcę hostingu oraz przejść przez sam proces rejestracji domeny. Ale jaki adres wybrać? Jakie rozszerzenie strony? Co to w ogóle jest rozszerzenie? Spokojnie, zaraz Ci wszystko wytłumaczymy.

 

Jaki adres wybrać podczas rejestracji domeny?

Przede wszystkim adres domeny wybrany podczas rejestracji zostanie z Tobą na długo, dlatego powinien on być wybrany z rozwagą. Postaw raczej na nazwę kojarzącą się z rowerem. Oczywiście, najbardziej oczywisty wybór, czyli adres rowery.pl jest już zajęty, ale to oznacza tylko, że masz pole do rozwoju kreatywności. Ze swojej strony możemy Ci doradzić, abyś zainteresował się domenami z rozszerzeniem.bike. Dzięki takiej końcówce ściśle dopasowanej do tematyki strony możesz np. liczyć na wzmocnienie śladu w pamięci Twoich przyszłych klientów. Co więcej, zarejestrowanie domeny z rozszerzeniem.bike będzie dobrym rozwiązaniem nie tylko dla właścicieli sklepów internetowych, ale i dla osób prowadzących wypożyczalnie rowerów, blogów poświęconych rowerom, biur podróży, hobbystów i pasjonatów rowerów, organizatorów rajdów i zawodów rowerowych, kibiców kolarstwa. Gwarantujemy, że będzie to oryginalny sposób na wyróżnienie się od konkurencji. Dlaczego? Wyobraź sobie, że widzisz adres strony: www.rowery.bike. Klient bez wątpienia wie, co tam znajdzie.
Koszt rejestracji domeny z rozszerzeniem .bike wynosi średnio 140 zł. Naszym zdaniem jest warta, aby pozwoliła Ci się wyróżnić w świadomości przyszłych klientów.
Powodzenia!