Rejestracja domeny dla kościoła

Pomysł rejestracji domeny dla organizacji wyznaniowej takiej jak kościół może wydawać się z jednej strony kontrowersyjny. Z drugiej jednak strony – czemu nie? W XXI wieku zarówno biznes, jak i kościół poszukują nowych sposobów komunikacji ze swoją grupą docelową. O ile wielu księży obecnych jest już w mediach społecznościowych (np. na TikToku), mało która parafia posiada swoją witrynę internetową. Rejestracja takiej domeny jest jak najbardziej możliwa i w dzisiejszym wpisie opowiemy o tym procesie.

 

Rejestracja domeny dla parafii a problem z nazwą

Rejestracja domeny dla kościoła, w zasadzie nie różni się od rejestracji jakiejkolwiek innej domeny internetowej. Jednak problem może stanowić sama jej nazwa. Mimo iż niewiele kościołów posiada swoje strony, może zdarzyć się, że akurat ta o identycznej nazwie jak Twoja jest już w użyciu. Przecież parafii pod wezwaniem np. Najświętszej Maryi Panny jest w naszym kraju bardzo dużo. Jak w takim razie zdywersyfikować nazwę domeny jednocześnie dając znać wiernym, że chodzi właśnie o tę konkretną parafię pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny? Mamy tutaj co najmniej kilka rozwiązań wartych zainteresowania.

  • Dodanie kolejnego elementu do nazwy strony. Jeżeli parafia pod takim samym wezwaniem funkcjonuje w Krakowie, a my potrzebujemy strony dla parafii w Warszawie, to nie zaszkodzi, aby ten fakt zaznaczyć właśnie w adresie. Wariacja będzie wtedy wyglądała następująco: www.parafianajswietszejmaryipanny-warszawa.pl
  • Skrócenie nazwy lub jej rozwinięcie. Jak widać na powyższym przykładzie, jeżeli parafia ma wyjątkowo długą nazwę, możemy ją po prostu skrócić. W takim przypadku, nowy adres będzie wyglądał w ten sposób: www.parafianmp.pl. Jeżeli jednak któraś parafia wcześniej wpadła na pomysł rejestracji domeny pod skróconym adresem, Ty możesz po prostu go rozwinąć jak w pierwszym przykładzie.
  • Użycie myślnika w nazwie. Jeżeli jednak okaże się, że zarówno pierwsza i druga opcja jest już niedostępna można jeszcze w przypadku adresu skróconego, użyć znaków specjalnych takich jak myślnik. Adres będzie wtedy wyglądał np. tak: www.parafianmp-warszawa.pl
  • Ostatnim, ale niemniej skutecznym sposobem jest wybór innego rozszerzenia. W Polsce raczej wolimi rejestrować domeny z rozszerzeniem .pl lub .com. Jednak daleko bardziej odpowiednim rozszerzeniem może okazać się końcówka.church. Czyż nie jest to pomysłowy zabieg? W ten sposób kościół w jeszcze bardziej wyraźni sposób zaznaczy się w świadomości wiernych.

 

Rejestracja domeny z rozszerzeniem.church

Jeżeli pomysł rejestracji domeny z rozszerzeniem.church wyda Ci się atrakcyjny, to musisz wiedzieć, że w żaden sposób nie musisz udowadniać, że reprezentujesz związek wyznaniowy, co znacznie ułatwia cały proces pozbawiając go biurokracji. Jak tylko wybierzesz odpowiednią nazwę, możesz przystąpić do rejestracji witryny.
Pierwszym krokiem do zarejestrowania domeny jest znalezienie odpowiedniego hostingu. Nie wszyscy dostawcy umożliwiają rejestrację domeny z rozszerzeniem.church. Listę hostingów, na których jest to możliwe, z łatwością możesz sprawdzić wpisując w wyszukiwarkę „rejestracja domeny.church”. Z pewnością otrzymasz wiele pasujących wyników. Spośród pasujących, wybierz tego dostawcę, który oferuje rejestracje domeny w cenie przez Ciebie pożądanej. Średnia cena zarówno rejestracji domeny jak i jej odnowienia wynosi 130 zł.
Naszym zdaniem wybór domeny z rozszerzeniem.church jest najlepszym możliwym wyborem, który pomoże Ci w dotarciu do wiernych.