Rejestracja domeny.com

Bez wątpienia jednym z najlepiej kojarzonych rozszerzeń stron internetowych jest .com. Skrót ten pochodzi od słowa „commercial” i od początku istnienia kojarzony jest z profesjonalnymi biznesami działającymi na arenie międzynarodowej. W związku z tym rejestracja domeny.com umożliwia nam wejście w pełni w światowy, rozwijający się rynek. Co jednak oznacza zdecydowanie się na ten hosting?

 

Rejestracja domeny.com – z czego wynika jej wyjątkowość?

Wyjątkowość domeny.com wynika z tego, że jest ona pierwszą z najwyższego poziomu. Rejestracja domeny.com od zawsze wiąże się z uznaniem strony za profesjonalną, gdyż rozszerzenie to zwykle kojarzone jest z największymi, globalnymi liderami rynku internetowego. Jeśli więc pragniemy rozwijać się nie tylko w Polsce, ale i również (a może zwłaszcza) za granicą, rejestracja domeny.com będzie odpowiednim rozwiązaniem.

 

Rejestracja domeny.com – dlaczego warto wybrać to najpopularniejsze i najstarsze rozszerzenie?

W przypadku tego rozszerzenia istnieje kilka czynników, które zapewniają jej niezwykłe uznanie wśród internautów. Przede wszystkim, obecnie na świecie zarejestrowano aż 149 milionów nazw z tą domeną. Oznacza to, że rejestracja domeny.com jest najpopularniejszym rozwiązaniem na całym świecie. Co więcej, jest to domena, na której zarejestrowano pierwszą stronę internetową. Oznacza to, że .com działa już od stycznia 1985 roku. Częsta rejestracja domeny.com oraz utrzymywanie istniejących już portali oznacza, że jest to najlepiej sprzedawana forma hostingowa. Same portale, zwłaszcza te, które mają niezwykle popularne, pożądane nazwy, sprzedawane są za niezwykle duże kwoty. Rejestracja domeny.com stanowi wstęp do osiągnięcia rozpoznawalności na całym świecie, a zatem na osiągnięcie międzynarodowego zasięgu. Oznacza to również, że można rozwijać firmę nie tylko na arenie międzynarodowej, ale również i w kraju. Jeśli zdecydujemy się na przejście na szerszy rynek, wcześniejsza rejestracja domeny.com umożliwi nam przeprowadzenie tego procesu. Co więcej, dzięki tej nazwie zaznaczymy swoją pozycję pośród globalnych marek.

 

Jakie koszty i wymagania stawia rejestracja domeny.com?

Ta najpopularniejsza domena, dla indywidualnej firmy lub biznesu jest jednocześnie jedną z najtańszych, zarówno przy rejestracji, jak i przy corocznym przedłużeniu utrzymania. Oznacza to, że rejestracja domeny.com jest niezwykle opłacalne nie tylko z racji zaistnienia na rynku międzynarodowym, ale i dlatego, że dzięki temu można ograniczyć swój budżet, zwłaszcza w pierwszym roku funkcjonowania biznesu. Nie bez przyczyny rejestracja domeny.com w wielu krajach jest popularniejsza niż stosowanie nazw lokalnych. Warto pamiętać, że od początku 2014 roku zmieniły się zasady autoryzacji abonenta tej właśnie domeny. Obecnie rejestracja domeny.com lub zmiana danych wymaga potwierdzenia linku otrzymanego w mailu w ciągu 15 dni. Wymagane to jest jednak tylko przy pierwszym użyciu konkretnych danych. Jeśli zainteresuje nas rejestracja domeny.com z inną nazwą, ale na te same dane, nie trzeba będzie ich potwierdzać.