Opiekujesz się innymi? My zaopiekujemy się rejestracją Twojej domeny!

Opiekując się innymi poświęcasz swój czas, aby mogli cieszyć się życiem i dobrym zdrowiem. Opieka nad starszymi, schorowanymi, a także nad dziećmi to szczególnie odpowiedzialne zadanie. A Ci, którzy zdecydowali się poświęcić temu całe życie zakładając biznes, są prawdziwymi bohaterami.

 

Pomożemy Ci w szybkiej rejestracji domeny

Jeżeli powyższy opis wyjęty jest wprost z Twojego życia – świetnie trafiłeś! Tworzenie własnego biznesu, nawet tak szlachetnego, bez wątpienia będzie wymagało od Ciebie szeregu decyzji, których podjęcie będzie decydowało o tym jak ten biznes się rozwinie i najważniejsze - czy się rozwinie. W każdej fazie rozwoju działalności będą na Ciebie czekały zadania łatwiejsze i trudniejsze – te bardziej strategiczne i te bardziej bieżące.
W tym krótkim artykule pokażemy Ci jak łatwo, w trzech krokach, zarejestrować domenę, odpowiednią do profilu Twojej działalności, żeby chociaż ten jeden obowiązek zdjąć z Twojej przemęczonej głowy.

 

Krok pierwszy: decyzja – jaką końcówkę wybrać podczas rejestracji domeny?

Jesteśmy przekonani, że wiesz z czego składa się adres strony internetowej. Tak, oprócz wybranej przez Ciebie nazwy istnieje jeszcze końcówka, która mówi między innymi o tym, w jakim kraju zarejestrowana jest działalność bądź do jakich odbiorców jest kierowana. I tak, w Polsce mamy domeny o końcówce .pl. Można również wybrać tą o bardziej międzynarodowym wydźwięku jak adres .com. ALE! Jeżeli dalej rozmawiamy o Twoim biznesie, który oferuje szeroko pojętą opiekę w tym: organizację charytatywną, organizację non-profit, a także jeżeli prowadzisz fora poświęcone opiece nad chorymi, witrynę poświęconą opiece czy po prostu sprzedajesz produkty zapewniające komfort i pomoc w opiece - może zainteresuje Cię inne, niebanalne podejście. Możesz wybrać, wiele mówiącą końcówkę: .care!

 

Domena.care? Co to w ogóle znaczy?

Care, czyli opieka, to brama do świadomości odbiorców, do których kierujesz swój przekaz. Oprócz tego, że jest to dużo mówiący rzeczownik, w ludzkich głowach tworzy przyjemny obraz kogoś, kto opiekuje się innymi. Już sama końcówka.care od razu mówi co znajdą na stronie, w której link właśnie zamierzają kliknąć. Warto pamiętać, że przy rejestracji domeny z końcówką.care nie trzeba spełniać żadnych dodatkowych wymagań. Oznacza to, że np. w przeciwieństwie do domen z końcówką.gov nie trzeba udowadniać profilu działalności.

 

Krok drugi: wybranie odpowiedniego hostingu do rejestracji domeny

Minęły czasy, kiedy dobrych hostingów było jak na lekarstwo. W XXI wiek oferuje nam cały wachlarz serwisów które dopuszczają możliwość rejestracji domeny. Jest to tak proste, że wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło „rejestracja domeny.care”, a w zamian wyskoczy cała strona dobrze dopasowanych wyników. Tylko wybierać, przebierać! Za dobry drogowskaz mogą posłużyć Ci wszelkie strony z opiniami na ten temat.

 

Krok trzeci: rejestracja domeny

Jeżeli wybrałeś już miejsce odpowiednie do rejestracji Twojej domeny, masz dobrą nazwę oraz końcówkę, czas przystąpić do dzieła. Rejestracja domeny nie jest szczególnie uciążliwa, przypomina raczej wypełnianie formularza rejestracyjnego, dostępnego na pierwszej lepszej stronie z możliwością zakładania kont użytkowników. Spokojnie wypełnij formularz, a następnie opłać zamówienie. Nie są to duże kwoty – najczęściej ok. 100 zł, ale pewnie można znaleźć droższe lub tańsze.
Mamy nadzieję, że ten tekst pomógł Ci chociaż w małym stopniu, poradzić sobie z rejestracją Twojej pierwszej domeny. Teraz trzymamy kciuki! Powodzenia!