Miasto atrakcyjne w Internecie – rejestracja domeny z rozszerzeniem.city specjalnie na potrzeby miast

Dziś kolejny pomysł odnośnie rejestracji domen z nowymi rozszerzeniami. Tym razem zajmiemy się … miastami. Oczywiście, nie chodzi tu o oficjalne witryny, bo te już od dawna funkcjonują w Internecie i prowadzone są przez Urzędy Miast, ale o autorskie wariacje na ich temat. Jak w ciekawy sposób możesz przedstawić miasto, w którym mieszkasz? Tego właśnie się dowiesz, czytając ten wpis.

 

Moje miasto ma już oficjalną stronę czy istnieje potrzeba rejestracji kolejnej domeny?

Oficjalna strona miasta potrzebna jest po to, aby jego mieszkańcy mogli wiedzieć co ważnego dzieje się dookoła nich. Na takiej stronie można znaleźć informacje o przyszłych wydarzeniach czy o ważnych decyzjach podjętych przez jego władze. I to może być zasadnicza różnica między stroną prowadzoną przez Urząd Miasta a autorską stroną prowadzoną przez entuzjastę danego terenu. Rejestrując domenę z zamiarem prowadzenia strony o konkretnym mieście możesz wybrać dowolny sposób w jaki będziesz pokazywał miasto i możesz po trochu wykreować jego charakter. Informacje dnia codziennego zostaw Urzędowi, Ty zajmij się pokazywaniem piękna Twojej okolicy.

 

Jak pokazać miasto na własnej stronie internetowej

Tak, jak sobie tego tylko życzysz. Rejestracja własnej domeny z rozszerzeniem.city nie jest objęta żadnymi dodatkowymi wymaganiami. Jako sympatyk danego miasta, po rejestracji domeny możesz umieszczać informacje jakie chcesz, byleby były one prawdziwe i nikogo nie urażały. Oczywiście zabronione jest używanie sformułowań powszechnie uważanych za obraźliwe. Jeżeli jednak wiesz, że Twoja witryna ma być związana z konkretnym miastem, ale nie masz jeszcze pomysłu na to, co miałoby być na tej stronie prezentowanie, spójrz na naszą krótką listę pomysłów. Może coś Cię zainspiruje.

  • Fotoblog z ciekawymi miejscami w samym mieście lub w jego okolicy. Takie serwisy są niezwykle popularne w sieci, a często zdarza się, że w granicach miast istnieją piękne miejsca, o których wie niewielu ludzi. Warto pokazywać piękne zakątki. Polska w obiektywie aparatu jest naprawdę piękna!
  • Strona z ciekawostkami historycznymi. Nie ma osoby, która nie mogłaby nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że polska historia jest tyle bolesna co i niezwykle ciekawa. Każde miasto miało swoje blaski i cienie i warto je uwypuklić i rozszerzać świadomość nie tylko mieszkańców, ale i całej Polski.
  • Serwis z ogłoszeniami. Rejestracja domeny dla miasta może mieć nie tylko walory krajoznawcze, ale być dobrym pomysłem na biznes. Serwisy listingowe są bardzo popularne wśród użytkowników Internetu. Można również na nich zarobić dzięki płatnym reklamom.
  • Strona z ofertami lotów międzymiastowych i ofertami noclegów. Wszyscy znamy wyszukiwarki lotów międzynarodowych oraz krajowych. A może stworzyć stronę skoncentrowaną na wyszukiwaniu najlepszych ofert na city break w naszym kraju?

Pomysłów jest jeszcze bardzo dużo, ale mamy nadzieję, że te podane w dzisiejszym wpisie będą dla Ciebie mocną inspiracją.

 

Techniczne aspekty rejestracji domeny z rozszerzeniem.city

Tak, jak już zostało wspomniane wcześniej, nie trzeba spełniać żadnych dodatkowych wymogów odnośnie rejestracji domeny z taką końcówką, a koszt jej rejestracji zaczyna się już od 90 zł w cenach regularnych. Niemniej jednak, często można znaleźć bardzo atrakcyjne promocje. Jest również wielu operatorów, którzy oferują możliwość rejestracji domeny z tą końcówką, więc jest w czym wybierać.