Gdzie lepiej nie rejestrować domeny z rozszerzeniem.blackfriday?

Czarny Piątek znany jako Black Friday wszedł do kalendarza wydarzeń na całym świecie parę dobrych sezonów temu. Jest to największe „święto zakupów” nie tylko w Europie, ale przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych. Dzień wyprzedaży jest idealną okazją, aby zdobić wymarzone produkty w znacznie niższych cenach. Ale jest takie miejsce na świecie, gdzie za użycie w swojej wyprzedażowej ofercie sformułowania Black Friday, można ponieść konsekwencje prawne.

 

Wielka tradycja Black Friday

Według danych przekazanych przez National Retail Federation w samych Stanach Zjednoczonych wydano ponad 59 miliardów podczas Black Friday. Ten fakt świadczy o tym, że ten dzień powinien być bardzo poważnie traktowany przez sprzedawców. Ale skąd wzięła się tradycja Czarnego Piątku?
Tak jak mogłeś się tego spodziewać, historia Black Friday jest ściśle związana jest z amerykańskim kalendarzem. W ostatni czwartek listopada Amerykanie obchodzą Święto Dziękczynienia, a ponieważ jest to właśnie przedostatni dzień tygodnia pracy, branie wolnego piątku jest nagminną praktyką. Tutaj swoją szansę zauważyli sprzedawcy, specjalnie na ten dzień obniżając ceny produktów zachęcając tym samym do zakupów. Ale skąd wzięła się nazwa Black Friday? Tego do końca nie wiadomo. Jedna z teorii mówi o dawnym zwyczaju zapisywania dobrego wyniku utargu czarnym tuszem. Ów dobry wynik związany jest właśnie z ostatnim czwartkiem listopada. W dzisiejszych czasach jest to najbardziej dochodowy dzień w roku dla wielu firm.

 

Konkurencja podczas Black Friday

Konkurencja, zarówno w Internecie, jak i w sklepach stacjonarnych jest bardzo duża i polega głównie na różnicach w cenie. Wygrywa ten, którego stać na to, aby zaoferować najniższą możliwą cenę. Na lepszej pozycji niż sklepy stacjonarne są sklepy internetowe. Z jednego prostego powodu - sklepy internetowe są tańsze w utrzymaniu. Często wystarczy rejestracja domeny o odpowiednim adresie, wynajem magazynu, który jest tańszy od lokalu użytkowego i można walczyć cenami. Wiemy co teraz myślisz: przecież stron internetowych też jest całe mnóstwo. Co zrobić, aby akurat moja została zauważona? Oczywiście, marketing w każdym biznesie potrzebuje trochę pracy i zaangażowania, jednak oryginalne pomysły zawsze się obronią. Proponujemy rejestrację domeny z rozszerzeniem.blackfriday, która może funkcjonować chociażby jako strona kierująca do głównego sklepu, na czas obowiązywania promocji. Ale uwaga! Istnieje jedna ważna rzecz, o której powinieneś pamiętać rejestrując domenę z tym rozszerzeniem.

 

Uważaj na .blackfriday w Niemczech

W 2013 roku dokonano rejestracji znaku towarowego Black Friday w niemieckim urzędzie patentowym. Oznacza to, że inne podmioty, używające tego znaku bez licencji dostawały upomnienie. Właścicielem znaku towarowego jest spółka Super Union Holdings Ltd. siedzibą w Hongkongu, natomiast wyłącznym licencjobiorcą w Niemczech jest spółka Black Friday GmbH, od której można nabyć licencję na korzystanie ze znaku.
Ponieważ nazwa Black Friday jest dość powszechna, kilka spółek wnioskowało o usunięcie jej z rejestru znaków towarowych. Częściowo się to udało. Generalnie w Niemczech, zabronione jest stosowanie nazwy Black Friday bez licencji jednak ten zakaz nie działa w przypadku oznaczania nim towarów elektrycznych i elektronicznych. Z tego więc wynika, że śmiało możesz przystąpić do procesu rejestracji domeny w Niemczech np. z rozszerzeniem.blackfriday, jeżeli sprzedajesz elektronikę. W innym wypadku wymagana jest odpowiednia licencja.