Domeny pl

Domeny .pl

Domena.pl – dlaczego warto mieć polską końcówkę w adresie strony?

Decydując się na utworzenie własnej strony internetowej, bloga lub sklepu zastanawiamy się nad końcówką naszego adresu. Domena.pl czy domena.com? A może zupełnie coś innego? W tym artykule pokazujemy, dlaczego warto zainwestować w nazwę, jaką jest właśnie domena.pl. Jesteś ciekawy co mamy do powiedzenia? Koniecznie przeczytaj dalej!

Domena.pl dla polskich biznesów

Prowadzisz biznes w Polsce? Domena.pl to najlepszy wybór? Dlaczego? Wszystko to dlatego, że domena.pl jest dobrze znana dla polskich użytkowników. Jednocześnie domena.pl to potwierdzenie bezpieczeństwa dla polskich internautów. Pokazuje, że właściciel serwisu działa w Polsce. Dla wielu osób to wręcz najważniejszy element. Inne końcówki niż domena.pl czasami wzbudzają pewnego rodzaju wątpliwości. Natomiast domena.pl jest prosta, znana i przede wszystkim lubiana.

Domena.pl – kwestia przyzwyczajenia

Innym argumentem, który potwierdza, że wybór domena.pl jest dobry, to przyzwyczajenie użytkowników sieci. Bardzo często, wyszukując dowolną stronę internetową, internauci wpisują frazę: domena.pl. Nie używają końcówek, takich jak eu, com czy org. Oczywiście można wykupić dodatkowe przekierowanie, które skieruje w miejsce domena.pl, ale to zazwyczaj wiąże się z dość sporym kosztem.

Domena.pl czy domena.com?

Jeżeli prowadzisz biznes w Polsce i jest on skierowany do polskich użytkowników, z całą pewnością postaw na opcję, jaką jest domena.pl. Dzięki temu wpłyniesz pozytywnie na wyniki wyszukiwania, a nawet na pozycjonowanie samej strony. Dodatkowo domena.pl to potwierdzenie bezpieczeństwa, jak również podkreślenie działalności prowadzonej w Polsce.

Domena.pl – na co zwrócić uwagę?

Wybierając usługę, jaką jest domena.pl pamiętaj, by sama nazwa strony składała się jedynie z polskich znaków. Dzięki temu użytkownicy bez problemu zapamiętają adres strony. Oznacza to, że połączenie domena.pl z chwytliwą nazwą jest najlepszym rozwiązaniem, które możesz sobie zafundować.


Domena.pl jest jedną z najczęściej wybieranych opcji w Polsce. Nic w tym dziwnego! Powyższe argumenty z całą pewnością potwierdzają, że jest to dobra inwestycja. Pomaga w pozycjonowaniu strony, zapamiętaniu jej nazwy, jak również w wzmocnieniu wiarygodności. W związku z tym zachęcamy do skorzystania z tej właśnie możliwości. Co ciekawe sam zakup nazwy związanej z domena.pl nie jest ogromnym wydatkiem. Warto, więc zakupić to, co przyniesie najwięcej zysków, bo przecież rozwój firmy jest właśnie najważniejszy!