Domeny com

Domeny .com

Domena.com – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Własna strona internetowa staje się czymś powszechnym. Domena.com czy domena.pl? To najczęściej zadawane pytanie przez początkujących. W tym artykule przedstawiamy informacje dotyczące usługi, jaką jest właśnie domena.com. Opowiemy czym konkretnie jest domena (w tym domena.com) jak również zastanowimy się kto powinien zainwestować w rozwiązanie, jakim jest domena.com.

Domena.com – czym jest domena?

Domena (w tym domena.com) jest ważną częścią tożsamości internetowej każdej strony internetowej. Domena to przede wszystkim element adresu URL, który kieruje użytkowników sieci Internet do żądanej strony. Domeny są zwykle kojarzone z nazwami firm lub produktów. Można je podzielić na:

  • Kraj:.pl,.fr,.de (oprócz domena.com)
  • Funkcję: edu.pl, info.pl, gov.pl
  • Region: krakow.pl, waw.pl
  • Elementy globalne: domena.com,.org,.net.

Rejestracja: Domena.com

Zdecydowałeś się na opcję domena.com i chcesz ją zarejestrować? Bardzo dobrze! Wszystko jest z całą pewnością proste i intuicyjne. Rejestrując nazwę domena.com, należy przede wszystkim wybrać odpowiedniego dostawcę. Oczywiście musi on obsługiwać taką obsługę, tj. domena.com. Każdy usługodawca powinien udostępnić prostą ścieżkę zakupową. W związku z tym najlepiej wybrać to miejsce, w którym rejestracja domena.com będzie prosta i zwyczajnie intuicyjna.

Domena.com – dlaczego warto?

To jedno z najbardziej popularnych rozwiązań na świecie. Domena.com umożliwia dotarcie do użytkowników z całego świata. Świetnie się sprawdza przy prowadzeniu strony w języku angielskim. Dodatkowo domena.com jest dobrze znana przez polskich internautów. Zaraz obok końcówki pl, jest to jedna z najczęściej wyszukiwanych domen. To natomiast pomaga wpłynąć na liczbę miesięcznych sesji i wyświetleń naszej witryny.

Domena.com – dla kogo?

Przede wszystkim to świetne rozwiązania dla osób, które chcą podbić światowy rynek. Domena.com sprawdzi się idealnie przy dosłownie każdym, międzynarodowym biznesie. Dodatkowo warto z niej skorzystać, jeżeli całe brzmienie strony internetowej będzie brzmiało naturalnie. W takim wypadku to z całą pewnością opcja lepsze niż standardowe domena.pl.


Domena.com to jedno z chętniej wybieranych rozwiązań. Nic w tym dziwnego! Plusy wynikające z takiego rozszerzenia są wręcz ogromne. Oprócz dotarcia do szerokiego grona odbiorców możemy sobie zafundować chwytliwą nazwę, która zapadnie w pamięci innych na długi czas. Domena.com to zdecydowanie zakup warty uwagi. Dzięki niemu otworzymy się na nowe możliwości i będziemy w stanie rozwinąć naszą firmę zgodnie z przewidywaniami. To przecież jest najważniejsze, prawda?