Domeny .fr

Domena fr – czy tylko dla Francuzów?

Marzy Ci się strona internetowa, która wyglądałaby: domena fr? Wspaniale! Taka opcja jest jak najbardziej możliwa. Domena fr nie jest przeznaczona tylko dla mieszkańców kraju słynącego z pysznego wina. Co zrobić, aby domena fr stała się również Twoją własnością? Sprawdź poniżej!

Domena fr – kilka słów na początek

Domena fr istnieje już od 1986 roku. Dedykowana jest przede wszystkim francuskim stronom internetowym. Sama domena fr administrowana jest natomiast przez AFNIC. Oczywiście nie każdy może zarejestrować usługę taką jak domena fr. Jest to możliwe dla Francuzów oraz obywateli Unii Europejskiej (w tym Polaków). Dodatkowo domena fr jest dostępna dla właścicieli zastrzeżonych znaków handlowych, którzy posiadają kontakty administracyjne w samej Francji.

Domena fr – jakie mamy możliwości?

W ramach opcji „domena fr” istnieją również tak zwane domeny drugiego rzędu. Warto więc wiedzieć, co konkretnie oznaczają:

  • tm.fr – ta poddomena dla domena fr dedykowana jest dla właścicieli marek handlowych
  • asso.fr – w tym przypadku domena fr dotyczy stowarzyszeń
  • nom.fr – opcja dla domena fr, która przeznaczona jest dla nazwisk
  • prd.fr – ta domena fr przypisywana jest programom badawczym i naukowym
  • presse.fr – domena fr jedynie dla prasy
  • gouv.fr – domena fr przeznaczona tylko dla rządu Francji

 

Domena fr – jak zarejestrować?

Aby zarejestrować usługę domena fr, wystarczy znaleźć dobrego dostawcę, który udostępnia taką możliwość. Dzięki temu wszystko trwa dosłownie kilka minut. Zazwyczaj podczas rejestracji wystarczy podać dane takie jak: imię, nazwisko, dane kontaktowe. Ważne jest również skonstruowanie chwytliwej nazwy (nawet jeżeli ma być do domena fr). Takie połączenie pomoże w osiągnięciu najlepszych efektów.

Domena fr – dla kogo?

Pierwszą opcją, dla których dobrze posiadać usługę taką jak domena fr są wszelkie biznesy prowadzone właśnie we Francji. Dodatkowo to genialny pomysł na wyróżnienie francuskich sklepów z bielizną, alkoholem czy też z serami. Być może oferujesz meble lub obrazy w stylu francuskim? W takim wypadku koniecznie zastanów się nad właściwym wyborem. Domena fr pasuje tutaj wręcz idealnie!
Domena fr jest dostępna w Polsce. Oznacza to, że większość dostawców hostingu umożliwi Ci dokonanie takiej instalacji. Pamiętaj, by wybrać najlepsze z dostępnych rozwiązań. Tylko dzięki temu zapewnisz szybkie działanie portalu, jak również zapewnisz bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Takie połączenie z całą pewnością wpłynie pozytywnie na pozycjonowanie oraz na zdobywanie potencjalnych klientów.