Czy rejestracja domeny.social powinna pozostać dostępna tylko dla niektórych firm?

Kiedy domeny sponsorowane pojawiły się, aby zastąpić zapchane do granic możliwości te znane dotychczas, stało się coś niesamowitego. Okazało się, że możemy wybić naszą stronę na wyższe pozycje w wyszukiwarce, zdecydowanie lepiej startując w sieci. Rejestracja domeny.social to właśnie taki dobry start.

 

Czy rejestracja domeny.social pasuje do wszystkich przedsiębiorstw?

Domena.social jest dosyć specyficzna i zdecydowanie nie pasuje do wszystkich branż. Trudno bowiem dopasować serwis samochodowy do takiego adresu, to oczywiste. Rejestracja domeny.social jest zasadna przede wszystkim wtedy, gdy nasza firma albo zawiera to słowo w nazwie, albo zajmuje się szerzej pojętym działaniem socjalnym, albo też ma coś wspólnego z mediami społecznymi. Rejestracja domeny.social z dobrze dobraną nazwą lub sprytnie wymyślonym adresem przed kropką, będzie świetnym początkiem sukcesu. Oczywiście nie można zapominać o odpowiednim pozycjonowaniu strony, ponieważ bez tego nawet rejestracja domeny.social z rewelacyjnie dobraną nazwą nic nam po prostu nie da.

 

Dlaczego domena sponsorowana jest lepsza niż generyczna?

Idąc w zgodzie z zasadą „nowe zawsze lepsze”, wnioskujemy, że rejestracja domeny.social jest zdecydowanie lepszym pomysłem, niż skorzystanie ze starych, oklepanych już opcji z domeną.pl na czele. Oczywiście to rozwiązanie jest lepsze, ponieważ już sama końcówka adresu firmowego wskazuje, czym zajmuje się nasza firma i dzięki temu potencjalny klient zdecydowanie szybciej trafi na naszą ofertę. Jest jednak jeszcze jedna kwestia. Wybierając istniejącą już wiele lat domenę.pl, prawdopodobnie nie znajdziemy już w wolnym dostępie naszej nazwy. Rejestracja domeny.social to szansa na użycie prostej, trafionej i przede wszystkim naszej nazwy, ponieważ ta domena nie jest jeszcze tak zatłoczona. Biorąc pod uwagę zatłoczenie podobnych domen i korzyści wynikające z rozsądnego wyboru domeny sponsorowanej, rejestracja domeny.social wydaje się rozwiązaniem najlepszym pod każdym względem.

 

Gdzie może się odbyć rejestracja domeny.social?

Decydując się na domenę o profilu socjalnym, musimy poszukać odpowiadającego nam usługodawcy. Na stronie właściwej firmy będzie możliwa rejestracja domeny.social. Najpierw należy sprawdzić w specjalnej wyszukiwarce czy wybrana przez nas nazwa nie jest już zajęta. Rejestracja domeny.social będzie możliwa, jeśli nazwa pozostaje wolna. Jeśli nie, rejestracja domeny.social będzie możliwa, ale przy użyciu zupełnie innej nazwy. Po zdecydowaniu się na konkretny adres internetowy z wybraną przez nas nazwą i otrzymaniu potwierdzenia, że jest on wolny, proces zostaje zatwierdzony. Rejestracja domeny.social kończy się zakupem na okres od roku do kilku lat, po czym rejestracja domeny.social musi zostać zaktualizowana, inaczej ktoś inny przejmie nasz pieczołowicie prowadzony adres i skorzysta z naszej ciężkiej pracy.