Czy istnieje różnica między rejestracją a przedłużeniem domeny?

Rejestracja domeny.run nie musi wiązać się z koniecznością wniesienia opłat, ponieważ wyróżnia się adresy stron bądź sklepów internetowych płatne oraz darmowe. Wszystko związane jest oczywiście z ofertą dostawcy usług, którzy wykonują takie czynności jak rejestracja domeny.run. Wiele osób, które stworzyły już swoją stronę internetową, zastanawia się, jak długo wniesiona przez nich opłata pozwoli im na funkcjonowanie z aktualnym adresem.

 

Rejestracja domeny.run – ile kosztuje jej przedłużenie?

Oczywiście rejestracja domeny.run daje nam możliwość korzystania z wybranego adresu internetowego najczęściej przez rok. Choć zdarzają się również przypadki, gdy już na początkowym etapie decydujemy się na wniesienie opłaty na okres znacznie dłuższy, jak trzy bądź pięć lat. Rejestracja domeny.run już na samym początku przedstawia nam czas, w jakim będziemy mogli korzystać z jej usług. Następnie przychodzi moment na przedłużenie usługi, z której korzystaliśmy do tego momentu. Warto wspomnieć, że rejestracja domeny.run zawsze jest znacznie tańsza niż jej przedłużenie. Na początkowym etapie wnoszona opłata zazwyczaj zawiera również cenę odpowiadającą działaniu hostingu. W przypadku, gdy rejestracja domeny.run obejmuje okres jednego roku, konieczne jest zapłacenie kosztów przedłużenia działalności domeny. Zdarzają się sytuację, gdy dla uproszczenia całego procesu domenę porównuje się do adresu zamieszkania. Rejestracja domeny.run jest więc opłatą za zameldowanie, która po konkretnym okresie musi zostać przedłużona ponownie. Należy również wspomnieć, że rejestracja domeny.run wiąże się z poniesieniem kosztów związanych z pozostałymi aspektami strony internetowej, do której zaliczyć należy przede wszystkim hosting.

 

Rejestracja domeny.run – a co w przypadku, gdy jej nie przedłużymy?

Rejestracja domeny.run to początek okresu ważności naszego adresu internetowego. Z pewnością wiele osób zastanawia się, co się wydarzy, gdy zapomnimy w wyznaczonym terminie wnieść niezbędną opłatę. Odpowiedź jest prosta, a mianowicie stracimy możliwość korzystania z wybranego adresu. Rejestracja domeny.run daje nam jednak pewną ochronę, a mianowicie mamy około 30 dni, w czasie których nasza domena będzie w pewnym sensie zarezerwowania. Gdy minie nie mamy możliwości jej ponownego aktywowania. Niestety w takim przypadku ponowna rejestracja domeny.run przez jej poprzedniego właściciela może wiązać się z wieloma dodatkowymi kosztami. Gdy nie podejmiemy niezbędnych działań, adres strony ponownie trafi na rynek, a rejestracja domeny.run będzie możliwa dla innego użytkownika. Jeżeli jednak zależy nam na aktualnie używanym adresie, warto pilnować terminu wniesienia niezbędnych opłat.