Wybór hostingu

Co to jest hosting i jak wybrać najlepszy?

Decydując się na własną stronę internetową, trzeba zadbać o to, by mogła działać bez zarzutów przez całą dobę. W tym momencie pojawia się hosting. Czym konkretnie jest oraz jak działa? Tego wszystkiego dowiesz się poniżej. Dodatkowo zdradzimy, na co zwrócić uwagę przy wyborze, aby zakupiony hosting okazał się udaną inwestycją.

Co to jest hosting?

Hosting jest rozwiązaniem, które umożliwia umieszczenie wszystkich plików serwisu na specjalnym serwerze, który stale połączony jest z Internetem. Dodatkowo system podtrzymywania napięcia zapewnia ich bezproblemową pracę, dzięki czemu nawet w przypadku awarii zasilania, umieszczone na hostingu strony mogą normalnie pracować.

Najważniejszą funkcją, jaką musi spełnić hosting, będzie zapewnienie wystarczającej ilości miejsca na dysku serwera. To właśnie tam właściciel serwisu może przechowywać wszystkie dane zapewniające prawidłowe funkcjonowanie serwisu. Najpopularniejszą formą tego rozwiązania jest tak zwany hosting współdzielony, w którym wielu użytkowników korzysta z przestrzeni danego serwera.

Wybieramy hosting – na co zwrócić uwagę?

Dobry hosting musi zapewnić kilka podstawowych funkcji. Zaliczamy do nich:

  • Uptime – jest to czas pracy serwera bez wystąpienia żadnej awarii i wyraża się go w procentach. Oczekiwany czas sprawności przy korzystaniu usług oferujących hosting powinien wynosić minimum 99%.
  • Szybkość połączenia – szybki hosting powinien być priorytetem. Im lepsza jakość połączenia Twojej firmy hostingowej z siecią, tym lepiej.
  • Zabezpieczenia – zapewnienie bezpieczeństwa serwerów i umowa powierzenia danych osobowych powinny być ogólnie dostępnymi standardami. Wykupując hosting, zwróć uwagę na to zagadnienie.
  • Powierzchnia dyskowa – wybierając hosting, pamiętaj również, że odpowiednia ilość miejsca na dysku będzie kluczowa. Z całą pewnością lepiej postawić na większe przestrzenie, takie, które zapewniają, chociaż 1 GB. Taki hosting będzie umożliwiał załadowanie większej liczby filmów czy zdjęć.
  • Dodatkowe funkcjonalności – zweryfikuj czy dostawca, który oferuje hosting, obsługuje takie technologie jak MySQL czy PHP. Warto mieć wykupione wszystkie usługi u jednego dostawcy. Decydując się na zakupy w dwóch różnych miejscach, możemy mieć problemy z instalacją. Dotyczy to szczególnie osób, dla których pojęcia takie jak hosting są zupełną nowością.

 Kupując hosting, warto sprawdzić opinie dotyczące dostawcy. Bardzo często są one umieszczane w mediach społecznościowych oraz na forach internetowych. Doskonale wiemy, że inwestycja w hosting jest nie tylko domeną przedsiębiorstw. Coraz częściej na taki zakup i działalność w sieci decydują się również osoby prywatne. Warto więc wiedzieć, jaki hosting będzie po prostu najlepszy. Z naszej strony jesteśmy pewni, że ten artykuł pomoże w dokonaniu najlepszego wyboru!