Blogowanie jest w modzie. Dlaczego warto zarejestrować domenę z rozszerzeniem.blog?

Blogi zdobywają coraz większą popularność nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Każda strona firmowa, której marketing zna się na rzeczy, ma swojego bloga. Wszystko po to, aby dawać wartość swoim użytkownikom, bo wie, że jest to droga do zbudowania firmy godnej zaufania. Obecnie, przeżywamy również rozkwit blogów personalnych, lifestylowych, które później zmieniają się w prężnie rozwijające się biznesy.

 

Czym jest blog i skąd się wziął?

Mówiąc wprost, blog jest rodzajem strony internetowej, zawierającej uporządkowane, najczęściej chronologicznie, wpisy. Taka witryna umożliwia interakcję między autorem a czytelnikami poprzez sekcję komentarzy umieszczoną pod każdym wpisem. Blog jest miejscem, w którym jego właściciele dzieją się z czytelnikami swoimi przemyśleniami lub wiedzą na dany temat. Termin, „blog” został po raz pierwszy użyty w 1999 roku przez Petera Merholza, redaktora internetowego dziennika pod nazwą „Robot Wisdom”. Jednak za pierwszego bloga uznaje się domenę zarejestrowaną w 1990 roku przez Tima Berensa – Lee. Z biegiem czasu zmieniała się forma, estetyka oraz cel prowadzenia blogów. Dzisiaj, najbardziej popularni blogerzy zostają nawet pewnego rodzaju celebrytami.

 

Do czego służy blog?

Blogi, w zależności od potrzeb autora, mogą służyć do bardzo wielu rzeczy. Przede wszystkim blog jest formą ekspresji, wyrażania siebie, subiektywnej wizji świata, tym samym realizując potrzebę bycia dostrzeżonym. Internetowy dziennik może służyć również autopromocji lub promocji swoich usług albo produktów. Poprzez podzielenie się kawałkiem swojej wiedzy na blogu, sprzedawca może zwiększyć swoją sprzedaż. Dlaczego? Ponieważ dajemy komuś kawałek siebie, a inni doceniają tę odwagę i właśnie wtedy powstaje wzajemne zaufanie. Jeżeli komuś ufamy, chętniej kupimy jego produkt i właśnie to jest walutą przyszłości.

 

Domena.blog czy to w ogóle ma sens?

Po wpisaniu w wyszukiwarkę słowa blog otrzymasz miliony wyników. Tak, właśnie tyle domen zarejestrowali użytkownicy Internetu. Jeżeli w tym punkcie dopadło Cię zniechęcenie, nie daj mu się. To prawda, że w sieci istnieje ogromna ilość blogów na każdy temat i rejestracja kolejnej domeny i jej rozwój w blogosferze może wydawać się niemal karkołomnym zadaniem. Jednak z każdym rokiem, użytkowników Internetu przybywa i może akurat w tej grupie znajdują się osoby zainteresowane Twoimi wpisami i utożsamiające się z Twoimi poglądami. Ale jest jeszcze jeden sposób, aby wyróżnić swojego bloga - rejestracja domeny z rozszerzeniem.blog.

 

Rejestracja domeny z rozszerzeniem.blog

Typowymi rozszerzeniami dla większości blogów są końcówki .pl lub .com (dla tych o wydźwięku międzynarodowym). My doradzamy operatywny zabieg, jakim jest rejestracja domeny z rozszerzeniem.blog. Takie rozszerzenie pozwoli na szybsze utrwalenie śladu w pamięci odbiorców, którzy trafią na Twoją stronę, dzięki nieoczywistemu połączeniu i natychmiastowemu skojarzeniu profilu Twojej działalności w Internecie. Koszt rejestracji domeny w rozszerzeniem.blog wynosi średnio to 140 zł netto za rok, a koszt jej odnowienia opiewa na 160 zł za rok.
Gotowy do podjęcia blogowych rękawic?ettings.