Biznes na najwyższych obrotach. Rejestracja domeny z rozszerzeniem.biz

Prowadzenie biznesu wymaga nie tylko odpowiedniej wiedzy, ale i stosowania odpowiednich narzędzi. Nie jest to łatwe zadanie, jeżeli nie masz doświadczenia, a chciałbyś prowadzić biznes na większą niż ogólnopolską skalę, jednak możemy doradzić Ci w kwestii, na której znamy się najlepiej. I tak, jeżeli chodzi Ci po głowie pomysł założenia i rozwoju własnego biznesu to dobrze trafiłeś, bo dzisiaj będziemy rozmawiać o wypływanie biznesu na szerokie wody internetowego świata.

 

Wielki biznes tylko z domeną.biz

Najprawdopodobniej właśnie czytasz ten wpis, ponieważ masz pomysł na biznes i chciałbyś go w jakiś sposób usankcjonować, chociażby rejestrując domenę. Jeżeli myślisz o biznesie na skalę światową, dobrze byłoby zarejestrować domenę z rozszerzeniem innym niż .pl. Właściwie nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać nasze rodzime rozszerzenie, z wyjątkiem tego, że bardzo łatwo możesz zamknąć sobie drogę do rynków światowych. Alternatywą jest tutaj rejestracja domeny z końcówką .com, jednak istnieje duże prawdopodobieństwo, że domeny z oryginalną nazwą w adresie są już zajęte. Zatem co robić, zapytasz? Świetnym wyjściem jest rejestracja domeny z rozszerzeniem .biz. Z pewnością już spotkałeś się z takimi domenami. Kojarzysz stronę wyborcza.biz?
Domena z rozszerzeniem .biz to generyczna domena najwyższego poziomu (gTLD), zatwierdzona przez ICANN w 2001 roku, w celu zmniejszenia ilości rejestracji nazw domen z użyciem .com. Istnieje tutaj jedno zastrzeżenie – podmioty, które rejestrują domenę z końcówką .biz, muszą zajmować się biznesem. Rejestracja domeny w celu odsprzedaży czy innych niebiznesowych powodów jest niedozwolona. Co więcej, od 1 stycznia 2014 roku na rejestracje tego typu domen nałożony jest obowiązek autoryzacji abonenta, dotyczy to również zmiany danych. Na adres e-mail podany podczas rejestracji domeny, wysyłana jest wiadomość zawierająca link, na który należy kliknąć w ciągu kolejnych 15 dni. Jeżeli autoryzacja nie zostanie dokonana, domena zostanie zawieszona do momentu zakończenia procedury (lub wygaśnięcia domeny). Taka autoryzacja dokonywana jest jednorazowo.

 

Domena.biz to większy ruch na stronie?

Nikt nie może zagwarantować takiego efektu. Niemniej jednak, istnieją pewne przesłanki co to tego, że może tak faktycznie być. A to właśnie z powodu, o którym wiesz z poprzednich linijek tego tekstu. Dzięki rozszerzeniu .biz Twój biznes otwiera się na rynki zagraniczne. Takie rozszerzenie jest rozpoznawalne na całym świecie, co może okazać się przepustką do zwiększenia ruchu na stronie. Właśnie dzięki tej rozpoznawalności ma nieograniczony potencjał. Domena .biz kojarzona jest również jako skrót słowa biznes, które podkreśla prestiż firmy w oczach odbiorców.

 

Ile kosztuje rejestracja domeny z rozszerzeniem .biz

Tego z pewnością się nie spodziewasz. Jeżeli ta końcówka charakteryzuje się tyloma zaletami, nie mogą to być tanie rzeczy. Otóż mogą. Domenę z rozszerzeniem .biz możesz zarejestrować za 10 złotych netto za rok. Koszt jej odnowienia na kolejny rok to 40 zł netto. Prawda, że tanio? Jest to domena generyczna, stąd ceny nie są tak wywindowane.
To co, wypływamy na szerokie biznesowe wody?